50-lecie ogródków działkowych – historia dwóch pokoleń

<p class=”western” align=”JUSTIFY”>Szanowni Państwo, powoli wkraczamy w sezon letni i coraz więcej wolnego czasu będziemy spędzać na działkach i ogródkach działkowych. Działkowcy wiedzą, że pasja działki to nie tylko praca ale i styl życia. Praca w ogródkach działkowych to zajęcie od wczesnej wiosny do późnej jesieni. Działka to miejsce, gdzie mieszkańcy naszego osiedla i ełczanie bardzo chętnie spędzają wolne dni, traktując to jako formę odstresowania od pracy zawodowej i innych obowiązków.

24087-304478

W obecnym roku mamy czas szczególny ponieważ obchodzimy okrągłą rocznicę Jubileuszu 50-lecia Rodzinnego Ogrodu Działkowego imieniem 1000-lecia. Z tej okazji bardzo dziękuję Pani Prezes Marzannie Bujak oraz Pani Wiceprezes Elżbiecie Kowerdej, że chętnie podzieliły się wiedzą w tym zakresie. Jak poinformowały organizatorki w roku 2016 zaplanowane są uroczyste obchody Jubileuszu 50-lecia. Zaś okolicznościowa uroczystość dedykowana będzie jak to określiła Pani Prezes wszystkim osobom związanym z ogrodami działkowymi oraz osobom które czynnie przyczyniły się do funkcjonowania i rozwoju idei działkowca w Ełku.

Uroczystość odbędzie się 27.08.2016r dzięki przychylności Urzędu Miasta w Ełku w pozyskaniu środków na ten cel. Wydarzenie kierowane jest do wszystkich działkowców i ich rodzin, osób zasłużonych oraz zaangażowanych w rozwój Rodzinnych Ogródków Działkowych. Natomiast atrakcje przewidziane podczas uroczystości niech pozostaną niespodzianką dla gości.

Zapraszamy do uczestnictwa Komitet Mieszkańców, Rafał Karaś, Agnieszka Kisłowska i organizatorzy imprezy.

Dodaj komentarz